Dane techniczne omron
Znacznie szersze zastosowanie znajduje równoległe włączenie dławika i rezystancji w obwód wirnika. Na początku rozruchu, gdy częstotliwość prądu wirnika jest duża, reaktancja dławika jest również duża. Zarówno prąd rozruchowy, jak i moment prawie całkowicie są określone wartością rezystancji. W miarę wzrostu prędkości reaktancja dławika się zmniejsza i następuje zmiana rozpływu prądów między rezystancją i reaktancją, wskutek czego, prąd wirnika i współczynnik mocy silnika pozostają prawie stałe w całym okresie rozruchu. W końcu rozruchu częstotliwość prądu wirnika zmniejsza się do 1-2 Hz, w wyniku czego reaktancja dławika staje się bardzo mała i głównie przezeń przepływa prąd. Możliwe jest więc realizowanie układów bez urządzeń stykowych w obwodzie wirnika. Wartość prądu wirnika przy założonym momencie rozruchowym, jest większa na skutek pogorszenia współczynnika mocy spowodowanego włączeniem w obwód wirnika rezystancji i reaktancji. Pociąga to za sobą zwiększenie strat w silniku przy rozruchu oraz ograniczenie zakresu zastosowania tych układów do napędów niewymagających częstych rozruchów.
- Aktualizacja - data: 18.09.2015, godz: 09:37
- Ilość wyświetleń: 1057
- ID strony w katalogu: 7343
- Link nie działa? / Spam? - Kliknij
Powiązane tematy
silniki, falownik, regulacja napędów, przekładnie, falowniki, motovario, Softstarty, styczniki, lenze, reduktory, falowniki omron
Kategorie
Zareklamuj stronę www.falownik.net:
Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:
-
Falowniki sklep
Przewidziano wspólne bezpieczniki topikowe dla silników 3M i 4M. Rozwiązanie takie jest słuszne, ponieważ bezpieczniki topikowe zabezpieczają nie silnik, lecz przewody. Nie ma więc obowiązku stosowania bezpieczników na odgałęzieniu, jeśli nie zmniejszamy — począwszy od tego miejsca — przekroju przewodów. Ze względu na obciążalność cieplną przewodów wystarczyłyby do zasilania każdego z trzech ostatnich silników (2M, 3M i 4M) przewody o przekroju mniejszym od 1 mm2. Przepisy instalacyjne nie dozwalają jednak stosowania przewodów o przekroju mniejszym niż 1, 5 mm2 (odstępstwo od tej zasady jest uzasadnione jedynie w odniesieniu do obwodów sterujących, gdy nie zachodzi obawa mechanicznego uszkodzenia cienkich przewodów). Otóż obciążalność przewodu o przekroju 1, 5 mm2 całkowicie wystarcza do jednoczesnego zasilania silników 3M i 4M, a nawet wszystkich trzech silników pomocniczych. Biorąc w dodatku pod uwagę, że silnik 2M jest uruchamiany przed pozostałymi silnikami, a więc nie występuje nigdy jednoczesny rozruch trzech silników, można by zrezygnować również z bezpieczników 3B, wykorzystując bezpieczniki 2B również dla silników 3M i 4M.
18.09.2015 godz.: 08:46 wyśw.: 1093 ID str.: 7325 Więcej -
Falowniki
Jednocześnie rozwierny zestyk pomocniczy 2SL odłącza cewkę przekaźnika 1PR.
Przekaźnik 1PR ma tuleję tłumiącą i dlatego zwalnia zworę z opóźnieniem czasowym, które powinno być równe wartości czasu rozruchu na pierwszej charakterystyce rozruchowej.
Zamyka się przy tym zestyk 1 PR w obwodzie cewki stycznika 1S. Po zadziałaniu stycznika 1S pierwszy stopień rozruchowy jest zwarty, a silnik przechodzi na drugą charakterystykę rozruchową. Jednocześnie zestyk rozwierny 1S odłącza cewkę 2PR i od tej chwili przekaźnik 2PR rozpoczyna odmierzanie zwłoki czasowej. Dalszy proces rozruchu przebiega analogicznie.
Przy rozruchu w funkcji czasu styczniki wirnikowe włączają się z ustaloną zwłoką czasową niezależnie od stopnia obciążenia. Przy małym obciążeniu silnika rozruch przebiega płynnie, bez nadmiernych przyspieszeń. Rozruch następuje również przy momencie oporowym większym niż początkowy moment rozruchowy silnika l). Po przejściu silnika na drugą charakterystykę moment jego wzrasta i zaczyna się rozruch. Istotną zaletą układów sterowania rozruchu w funkcji czasu jest możliwość stosowania do rozruchu silników różnych mocy jednakowych przekaźników czasowych.18.09.2015 godz.: 09:12 wyśw.: 1069 ID str.: 7335 Więcej -
Magsteron Automatyka Przemysłowa
Firma Magsteron prowadzi sprzedaż internetową komponentów automatyki przemysłowej. Artykuły jakie można znaleźć w ofercie to m. in. falowniki, zasilacze, czujniki, aparatura elektryczna, panele HMI, sterowniki SIMATIC, wyłączniki silnikowe, softstarty, serwowzmacniacze i inne. Magsteron dysponuje własnym magazynem, który stale się powiększa o nowe produkty pochodzące od uznanych producentów, dzięki czemu klient ma pewność, że otrzyma najwyższej jakości towar.
25.09.2021 godz.: 23:50 wyśw.: 105 ID str.: 22228 Więcej