Falowniki
Jednocześnie rozwierny zestyk pomocniczy 2SL odłącza cewkę przekaźnika 1PR.
Przekaźnik 1PR ma tuleję tłumiącą i dlatego zwalnia zworę z opóźnieniem czasowym, które powinno być równe wartości czasu rozruchu na pierwszej charakterystyce rozruchowej.
Zamyka się przy tym zestyk 1 PR w obwodzie cewki stycznika 1S. Po zadziałaniu stycznika 1S pierwszy stopień rozruchowy jest zwarty, a silnik przechodzi na drugą charakterystykę rozruchową. Jednocześnie zestyk rozwierny 1S odłącza cewkę 2PR i od tej chwili przekaźnik 2PR rozpoczyna odmierzanie zwłoki czasowej. Dalszy proces rozruchu przebiega analogicznie.
Przy rozruchu w funkcji czasu styczniki wirnikowe włączają się z ustaloną zwłoką czasową niezależnie od stopnia obciążenia. Przy małym obciążeniu silnika rozruch przebiega płynnie, bez nadmiernych przyspieszeń. Rozruch następuje również przy momencie oporowym większym niż początkowy moment rozruchowy silnika l). Po przejściu silnika na drugą charakterystykę moment jego wzrasta i zaczyna się rozruch. Istotną zaletą układów sterowania rozruchu w funkcji czasu jest możliwość stosowania do rozruchu silników różnych mocy jednakowych przekaźników czasowych.
- Aktualizacja - data: 18.09.2015, godz: 09:12
- ID strony w katalogu: 7335
- Link nie działa? / Spam? - Kliknij
Powiązane tematy
falowniki omron, przekładnie, regulacja napędów, Softstarty, motovario, lenze, reduktory, silniki, falowniki, falownik, styczniki
Kategorie
Zareklamuj stronę www.napedy.ppp.pl:
Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:
-
Serwis falowników
Niejednokrotnie napęd elektryczny obrabiarki dostarcza jej jedynie energii mechanicznej potrzebnej do wykonywania ruchu roboczego i posuwów. W tym wypadku zmiana prędkości tych ruchów oraz sterowanie pracy obrabiarki odbywa się przy pomocy urządzeń mechanicznych, hydraulicznych itp. Możliwości napędu elektrycznego są jednak znacznie większe. W wielu typach obrabiarek napęd elektryczny spełnia jeszcze — całkowicie lub częściowo, niekiedy również łącznie z urządzeniami mechanicznymi lub hydraulicznymi — funkcję sterowania czynności obrabiarki (uruchamianie i zatrzymywanie ruchów roboczych i pomocniczych oraz zmiany prędkości tych ruchów).
Napęd elektryczny służy poza tym do wykonywania czynności pomocniczych, jak uruchamianie urządzeń zaciskowych, uchwytów i przyrządów, napęd szybkich przesuwów niektórych elementów obrabiarki, napęd urządzeń transportowych w automatach i automatycznych liniach obróbkowych itp. Napęd elektryczny stosowany jest również do uruchamiania pomp hydraulicznych w obrabiarkach wyposażonych w rozrząd hydrauliczny, pomp oliwienia, pomp obiegu cieczy chłodzącej itd. W tych celach stosowane są najczęściej oddzielne silniki elektryczne i tylko w stosunkowo niewielkich obrabiarkach może być celowe wykorzystywanie wspólnego silnika napędu głównego również do wymienionych celów pomocniczych.
Należy wreszcie wspomnieć o niezwykle szerokich możliwościach wykorzystania napędów elektrycznych (niekiedy w połączeniu z urządzeniami hydraulicznymi, pneumatycznymi lub mechanicznymi) do automatyzacji procesów technologicznych.18.09.2015 godz.: 08:27 ID str.: 7319 Więcej -
Przekładnie
Charakterystyki hamowania przeciwprądowego mają bardzo małą sztywność; prowadzi to do znacznych wahań prędkości przy niewielkich zmianach obciążenia. Dlatego przy opuszczaniu ciężaru trudno jest uzyskać małe prędkości.
Przy zastosowaniu hamowania przeciwprądowego tylko do szybkiego zatrzymania silnika, należy dla zapobieżenia rozruchowi w przeciwnym kierunku przewidzieć automatyczną kontrolę prędkości i automatyczne odłączenie silnika od sieci. Ze względów energetycznych hamowanie przeciwprądem jest nieekonomiczne, ponieważ silnik pobiera energię z sieci oraz z maszyny napędzanej i zużywa ją na nagrzewanie oporników w obwodzie wirnika.
W razie potrzeby szybkiego zatrzymania silnika stosuje się hamowanie przeciwprądowe. Sterowanie hamowania odbywa się w funkcji prędkości za pomocą przekaźnika napięciowego przyłączonego do pierścieni wirnika.18.09.2015 godz.: 09:13 ID str.: 7337 Więcej -
It-home.pl
Projektowanie oraz montaż systemu automatyki budynkowej, nowoczesne systemy typu inteligentny dom oferuje firma It-home w Koninie. Proponujemy systemy alarmowe - montaż systemów alarmowych, kamer i monitoringu, sieci komputerowe oraz telewizję satelitarną i naziemną. Dzięki tym rozwiązaniom można usprawnić i zautomatyzować wiele czynności w naszym otoczeniu oraz zoptymalizować zużycie energii i zwiększyć przyjemność. Zachęcamy do poznania szczegółów oferty.
28.01.2020 godz.: 16:56 ID str.: 18174 Więcej