Dane techniczne omron
Znacznie szersze zastosowanie znajduje równoległe włączenie dławika i rezystancji w obwód wirnika. Na początku rozruchu, gdy częstotliwość prądu wirnika jest duża, reaktancja dławika jest również duża. Zarówno prąd rozruchowy, jak i moment prawie całkowicie są określone wartością rezystancji. W miarę wzrostu prędkości reaktancja dławika się zmniejsza i następuje zmiana rozpływu prądów między rezystancją i reaktancją, wskutek czego, prąd wirnika i współczynnik mocy silnika pozostają prawie stałe w całym okresie rozruchu. W końcu rozruchu częstotliwość prądu wirnika zmniejsza się do 1-2 Hz, w wyniku czego reaktancja dławika staje się bardzo mała i głównie przezeń przepływa prąd. Możliwe jest więc realizowanie układów bez urządzeń stykowych w obwodzie wirnika. Wartość prądu wirnika przy założonym momencie rozruchowym, jest większa na skutek pogorszenia współczynnika mocy spowodowanego włączeniem w obwód wirnika rezystancji i reaktancji. Pociąga to za sobą zwiększenie strat w silniku przy rozruchu oraz ograniczenie zakresu zastosowania tych układów do napędów niewymagających częstych rozruchów.
- Aktualizacja - data: 18.09.2015, godz: 09:37
- ID strony w katalogu: 7343
- Link nie działa? / Spam? - Kliknij
Powiązane tematy
silniki, reduktory, przekładnie, regulacja napędów, lenze, falownik, Softstarty, falowniki omron, falowniki, styczniki, motovario
Kategorie
Zareklamuj stronę www.falownik.net:
Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:
-
Falownik Nord
Dążenie do uzyskania szerokiego zakresu zmian prędkości obrotowej silnika indukcyjnego za pomocą stosunkowo prostych środków doprowadziło do opracowania regulacji impulsowej.
Przy tym sposobie regulacji moment obrotowy silnika okresowo się zmienia od wartości większej niż moment oporowy mechanizmu napędzanego, do wartości mniejszej niż moment oporowy np. do zera.
Zmiany te przebiegają tak, że średnia wartość momentu silnika w stanie pracy ustalonej, jest równa momentowi oporowemu mechanizmu napędzanego.
Zmiany momentu silnika wywołują wahania prędkości około jej wartości średniej, która jest stała. Zmiany momentu silnika przeprowadza się przez okresowe włączanie i wyłączanie silnika z sieci lub przez okresowe włączanie oporników do obwodu stojana. Zamiast okresowego przyłączania obwodu stojana można przeprowadzać zwieranie i rozwieranie obwodu wirnika (w silnikach pierścieniowych).
Metodą impulsową zasadniczo można regulować silniki pierścieniowe oraz klatkowe.18.09.2015 godz.: 13:46 ID str.: 7351 Więcej -
Sprzedaż falowników
Do utrzymania zgodności prędkości rolek i walców przy udarowych obciążeniach silnika ML, stosuje się prądnicę dodatkową GD, o napięciu proporcjonalnym do prądu obwodu głównego.
Prądnica GD samoczynnie zwiększa wzbudzenie silnika M i zmniejsza jego prędkość przy wzrastaniu prądu obwodu głównego.
Uzwojenie wzbudzenia wzbudnicy WGS, zasilane napięciem prądnicy GL wytwarza strumień przeciwny do strumienia niezależnego uzwojenia wzbudnicy; jego zadaniem jest zapewnienie niezmiennej przeciążalności silników rolek przy pracy z małymi prędkościami.
Bocznikowe uzwojenie wzbudzenia silnika M służy do zmiany stosunku między częstotliwością maszyny GS i prędkością silnika ML, koniecznej do utrzymania zgodnych prędkości.
Charakterystyki mechaniczne napędów zasilanych z przetwornic częstotliwości, mają znacznie mniejszą sztywność niż naturalna charakterystyka silnika. Przyczyną tego są spadki napięć w uzwojeniach przetwornicy i zmniejszenie prędkości (a więc i częstotliwości) zespołu przetwórczego przy wzroście obciążenia sterowanych silników. Dla usunięcia tego niepożądanego zjawiska stosuje się automatyczną regulację, napięć i prędkości zespołów przetwórczych. Stosuje się regulatory elektromaszynowe i elektronowojonowe.18.09.2015 godz.: 10:17 ID str.: 7355 Więcej -
Centrum Maszyn CNC - Wycinarki laserowe
Sprzedaż maszyn cnc w Centrum Maszyn CNC to lider wśród dystrybutorów urządzeń oraz rozwiązań technologicznych do zaspokojenia indywidualnych potrzeb produkcyjnych. Efektywność produkcji musi służyć optymalizacji zasobów produkcyjnych. Najpopularniejsze modele maszyn są prezentowane w lokalnym salonie pokazowym. To wycinarki laserowe do rur i profili, lasery czyszczące oraz lasery fiber. To także serwis dla wszystkich klientów, którzy posiadają urządzenia zakupione w wiodącym Centrum Maszyn CMC w Sopocie.
03.06.2020 godz.: 13:57 ID str.: 19052 Więcej