zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając z www.top1.pl zgadzasz się z polityką plików cookies. Więcej informacji w Polityce prywatności

 • Companies.pl - katalog firm

  Companies.pl - katalog firm

  Z katalogiem stron firmowych Companies. pl łatwo wyszukasz interesującą firmę lub usługę która Cię interesuje. W naszej bazie firm znajdują się tylko sprawdzone przedsiębiorstwa które posiadają wartościowe strony internetowe. Jeśli posiadasz firmową stronę internetową, to dodaj ją już dziś do katalogu firm Companies.
  companies.pl

  Data dodania: 21.01.2020

  ID strony: 11863

  Wyświetleń: 3086

 • SEOdirect.pl - katalog stron SEO

  SEOdirect.pl - katalog stron SEO

  Moderowany i często aktualizowany katalog stron internetowych umożliwia wyszukiwanie ciekawych stron internetowych. Właściciele stron mają możliwość zgłosić swoją witrynę do naszego katalogu i zwiększyć jej oglądalność wśród użytkowników internetu. Zapraszamy do odwiedzania naszego katalogu SEO.
  seodirect.pl

  Data dodania: 21.01.2020

  ID strony: 11861

  Wyświetleń: 4029

 • Company.pl - katalog firm i instytucji publicznych

  Company.pl - katalog firm i instytucji publicznych

  Branżowy katalog firm oraz wyszukiwarka instytucji publicznych Company. pl dzięki zaawansowanej wyszukiwarce pozwala na łatwe zlokalizowanie interesującej firmy lub urzędu. Serwis udostępnia adresy, telefony, odnośniki do portali społecznościowych a także strony internetowe podmiotów gospodarczych działających w Polsce. Wypromuj swoją firmę w Internecie i dodaj ją do wyszukiwarki Company już dzisiaj.
  https://company.pl

  Data dodania: 03.12.2020

  ID strony: 20186

  Wyświetleń: 3138

 • Banki w Polsce - Banki24.pl

  Banki w Polsce - Banki24.pl

  Serwis finansowy Banki24. pl prezentuje aktualną ofertę banków funkcjonujących w Polsce. Bez wychodzenia z domu, wyłącznie przez internet, 24 godziny na dobę porównasz kredyty hipoteczne i gotówkowe a także konta osobiste i firmowe. Na Banki 24 wypełnisz wniosek online i umówisz się na rozmowę z przedstawicielem banku. Porównywarka banków w Polsce zaoszczędzi Twój czas i pieniądze.
  banki24.pl

  Data dodania: 12.06.2019

  ID strony: 16156

  Wyświetleń: 2055

Zbycie Spadku - o zachowku, testamencie i dziale spadku w praktyce

Zbycie Spadku - o zachowku, testamencie i dziale spadku w praktyce Wyróżnij wpis w katalogu

Jedną z najważniejszych kategorii wpisów, którą umieszczam na blogu jest ta dotycząca zachowku. Zachowek podstawowe zagadnienie z zakresu prawa spadkowego. Ustawodawca przyznaje prawo do zachowku aby chronić osoby należące do kręgu spadkobierców ustawowych przed pozbawieniem majątku należnego im w ocenie prawodawcy ze względów społecznych lub politycznych - takimi osobami są na przykład rodzice, rodzeństwo oraz zstępni spadkodawcy. Warto pamiętać o tym komu przysługuje zachowek, kto musi zapłacić zachowek oraz jak długo można żądać zachowku.

Testament to kolejne z zagadnień poruszanych na blogu. Mówię o tym jak napisać testament, jakich błędów unikać przy pisaniu testamentu oraz jak bezpiecznie i skutecznie odwołać testament. Znajdziesz także cenne informacje o testamencie wspólnym, który często sporządzany jest przez małżonków.

Warto zdobyć także informacje o zrzeczeniu dziedziczenia oraz wydziedziczeniu. W przypadku konfliktów rodzinnych są to instytucje, które powodują zazwyczaj wiele emocji tak wśród spadkodawców, jak i wśród spadkobierców.

Ostatnim elementem procesu dziedziczenia jest dział spadku. Prezentuję wiedzę o tym jak szybko i skutecznie rozpocząć i zakończyć postępowanie o dział spadku.

Pamiętaj także o długach spadkowych. Nie posiadając żadnej wiedzy w zakresie dziedziczenia długów możesz popaść w poważne tarapaty. W przypadku kiedy długi spadkowe przekraczają wartość majątku spadkowego warto rozważyć odrzucenie spadku.

Blog prowadzony jest przez aplikanta adwokackiego Wojciecha Rudzkiego.Powiązane tematy

jak odwołać testament, dział spadku katowice, dział spadku kraków, długi spadkowe, zrzeczenie dziedziczenia, testament, zachowek warszawa, zachowek kraków, wydziedziczenie, dział spadku warszawa, odrzucenie spadku, zachowek katowice, zachowek, dziedziczenie

Kategorie

Zareklamuj stronę zbyciespadku.pl:

Zbycie Spadku - o zachowku, testamencie i dziale spadku w praktyce

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Porady prawne

  Porady prawne

  Jeśli poszukujesz na terenie Łańcuta lub okolic profesjonalnej i rzetelnej pomocy prawnej, to świetnym dla Ciebie rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług świadczonych przez kancelarię adwokacką mec. Pawła Ciska z Łańcuta. Oferuje ona pomoc w sprawach rodzinnych, udziela wielu porad prawnych, może reprezentować swych klientów przed sądem w sprawach karnych, finansowych. Oferuje przy tym atrakcyjne ceny za swe usługi.

  24.06.2014 godz.: 15:30 wyśw.: 862 ID str.: 3342 Więcej
 • Wypadek przy pracy

  Wypadek przy pracy

  W Polsce każdego dnia dochodzi do wypadków przy pracy - Votum jest po to, aby pracownicy mogli dostać całkiem sowite ubezpieczenie. Nie jest to łatwe - zarówno jeżeli mówimy o uzyskaniu pieniędzy z ubezpieczenia społecznego, jak i ubezpieczenia OC pracodawcy. Jednakże jesteśmy właśnie po to, abyście mieli Państwo możliwość uzyskać kompleksową pomoc. Mamy w tym temacie spore doświadczenie, rozeznanie, umiejętności.

  02.05.2017 godz.: 06:30 wyśw.: 496 ID str.: 11745 Więcej
 • Kancelaria Adwokacka - adwokatborowik.pl

  Kancelaria Adwokacka - adwokatborowik.pl

  Nie da się ukryć, że kancelaria adwokacka to doskonały pomysł kiedy poszukujemy różnego rodzaju pomocy prawnej. Kancelaria Adwokat Borowik służy pomocą podczas rozmaitych problemów, szczególnie gdy klient znajduje się w dużej opresji. Nie straszna jest nam żadna sprawa, dlatego też klient może liczyć na pełną poradę oraz profesjonalne prowadzenie konkretnej sprawy. Szerokie zainteresowanie klientów to efekt bogatej oferty, która stale powiększamy.

  12.05.2017 godz.: 08:32 wyśw.: 457 ID str.: 11805 Więcej