Falowniki
W takich napędach można uzyskać nieznaczne wahania około prędkości średniej przy dopuszczalnej częstości łączeń aparatury.
Taką samą zależność spotyka się także między podanymi wielkościami a średnią prędkością; warunki pracy aparatury są więc tym lepsze, im mniejszy jest zakres regulacji.
Jedną z zalet regulacji impulsowej jest możliwość zapewnienia znacznej sztywności charakterystyk w szerokim zakresie zmiany momentu obciążenia. W odróżnianiu od innych rodzajów regulacji można przy niej uzyskać małą prędkość nawet przy biegu jałowym mechanizmu.
Jak widać z wzoru (5. 8) różnym obciążeniom na wale silnika odpowiada różna częstotliwość łączeń. Uzyskuje ona maksymalną wartość przy momencie oporowym Mop równym połowie momentu M rozwijanego przez silnik. Minimalną częstotliwość uzyskuje się przy wartościach momentu Mop bliskich zeru i bliskich momentowi silnika M. Na przykład przy momencie oporowym mechanizmu równym momentowi silnika, silnik jest bez przerwy włączony do sieci.
Stosowanie impulsowej regulacji prędkości może być celowe również przy niewielkich momentach zamachowych napędu, pod warunkiem, że praca przy małej prędkości trwa krótko w porównaniu z czasem pracy przy prędkości znamionowej, a średnia liczba łączeń na godz w ciągu całego cyklu pracy nie przekracza wartości dopuszczalnej.
- Aktualizacja - data: 18.09.2015, godz: 10:05
- Ilość wyświetleń: 1184
- ID strony w katalogu: 7352
- Link nie działa? / Spam? - Kliknij
Powiązane tematy
falowniki omron, lenze, falowniki, styczniki, falownik, motovario, przekładnie, silniki, regulacja napędów, Softstarty, reduktory
Kategorie
Zareklamuj stronę falowniki.pl:
Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:
-
Ice-Coke.pl - automaty samosprzedające
Ice Coke Service to uznany producent, którego specjalnością są wszelkiego rodzaju automaty vendingowe.
Stanowią one niewątpliwie doskonałe rozwiązanie, ułatwiające i umilające życie pracownikom oraz klientom w takich miejscach jak biura, galerie handlowe czy inne obiekty z dużym przepływem ludzi.
Maszyny sprzedające (m. in. automat do napojów chłodzących, automat do słodyczy i przekąsek oraz automat do napojów gorących) mają niewielkie gabaryty oraz są niezwykle funkcjonalne i wygodne w obsłudze.
Atuty:
-Automaty na Mazowszu
-Serwisowanie maszyn
-Nowoczesna technologia
Skontaktuj się:
tel: 606-496-754
e-mail: ice-coke@ice-coke.pl11.08.2015 godz.: 13:33 wyśw.: 628 ID str.: 6882 Więcej -
EkspresyDlaFirm.pl - dzierżawa ekspresu
Dzięki ofercie zamieszczonej na stronie klient może wypożyczyć ekspres do kawy. Wynajem ekspresów do kawy dzięki klarownym zasadom, umożliwia zainteresowanym zaopatrzyć się w dobrej jakości sprzęt.
Wynajem automatów do kawy pozwala na korzystanie z możliwości ekspresu między innymi w firmie klienta czy na konferencji. Wysoka jakość sprzętu pozwala na przygotowanie najwyższej jakości kawy, która zaspokaja potrzeby nawet najbardziej wymagającego konsumenta.
Maszynę można także wypożyczyć na czas nieokreślony, co jest kolejnym bardzo dużym atutem prezentowanej na stronie internetowej ekspresydlafirm. pl oferty.
Inne atuty:
Wiele lat na rynku
Współpraca z wieloma partnerami
Serwis sprzętu
Kontakt:
FLINT Sp. z o. o.
01-728 Warszawa
ul. Powązkowska 59E
tel: 601 095 040
e-mail: jakub.sedek@ekspresydlafirm.pl11.08.2015 godz.: 14:33 wyśw.: 666 ID str.: 6906 Więcej -
Softstarty
Opornik cieczowy w porównaniu z metalowym ma tę wyższość, że jego opór można zmieniać w sposób płynny. Umożliwia to wykonanie zamkniętego układu automatycznej regulacji prędkości. Przy stycznikowym sterowaniu i opornikach metalowych można również przeprowadzić automatyczną regulację prędkości, jednak jakość takiej regulacji przy możliwej do przyjęcia liczbie styczników jest stosunkowo niska. Stosując automatyczną regulację, można utrzymać dowolną zadaną prędkość silnika, przy znacznych zmianach momentu obciążenia na wale, a także automatycznie zmieniać wartość zadanej prędkości.
Stosując opornik cieczowy można uzyskać moment obrotowy silnika, równy z określoną dokładnością momentowi oporowemu nąpędzanego mechanizmu przy zadanej prędkości.
Przedstawiany jest zasadniczy schemat układu automatycznego sterowania prędkości silnika indukcyjnego kopalnianej maszyny wyciągowej. Napięcie pobierane z potencjometru PZ proporcjonalne do zadanej prędkości jest porównywane z napięciem proporcjonalnym do prędkości rzeczywistej. Rzeczy-wistą prędkość kontroluje się za pomocą prądnicy tachometrycznej Tg sprzęgniętej z wałem silnika indukcyjnego M. Różnicę napięć doprowadza się do wejścia wzmacniacza IW.
Wzmocniony sygnał z wyjścia wzmacniacza zasila serwomechanizm SM, który zmienia położenie ruchomych elektrod opornika cieczowego.18.09.2015 godz.: 09:25 wyśw.: 1102 ID str.: 7341 Więcej