Falowniki Lenze
Omawiana obrabiarka zespołowa typu RLA jest przeznaczona do wstępnej obróbki korpusów silników elektrycznych. Trzy obrabiane jednocześnie korpusy są zamocowane w specjalnie do tego celu zaprojektowanych Uchwytach, rozmieszczonych co 90° na stole obrabiarki naprzeciw odpowiednich jednostek obrabiarkowych. Czwarty uchwyt znajduje się naprzeciw stanowiska robotnika, obsługującego obrabiarkę. Na tym stanowisku wyjmuje się z uchwytu obrobiony korpus i zakłada następny, przeznaczony do obróbki. Po wymianie korpusu, gdy wszystkie jednostki znajdują się w położeniach wyjściowych, stół wraz z obrabianymi korpusami dokonuje samoczynnie obrotu o 90°. Do wykonania tego obrotu służy oddzielny silnik napędzający tarczę stołu przekładnią z krzyżem maltańskim. W pierwszym okresie pracy silnika, gdy krzyż maltański wraz ze stołem są jeszcze w spoczynku, a obraca się jedynie tarcza napędowa z palcem wchodzącym w wycięcie krzyża, związana z tą tarczą krzywka powoduje mechaniczne zluzowanie zacisków stołu na prowadnicach i wysunięcie pilotu z gniazda stołu. Po wykonaniu przez stół obrotu o 90°, ta sama krzywka wprowadza pilot do nowego gniazda zapewniając dokładne ustawienie stołu w nowym położeniu oraz zaciska stół na prowadnicach. Równocześnie z zatrzymaniem stołu ruszają cztery jednostki ze swych położeń wyjściowych.
- Aktualizacja - data: 18.09.2015, godz: 08:58
- Ilość wyświetleń: 1413
- ID strony w katalogu: 7329
- Link nie działa? / Spam? - Kliknij
Powiązane tematy
regulacja napędów, przekładnie, lenze, silniki, falowniki, Softstarty, motovario, falowniki omron, falownik, styczniki, reduktory
Kategorie
Zareklamuj stronę www.lenze.falowniki.pl:
Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:
-
Hurtownia Eldam - przerywnik p12
Prezentujemy Państwu przedsiębiorstwo Eldam z siedzibą w Białymstoku. Na rynku funkcjonujemy od 1991 roku. Specjalizacja nasza to sprzedaż aparatury elektrycznej oraz dźwignicowej. Proponujemy: bezpieczniki, cewki, części do suwnic, dekontaktory, izolatory trakcyjne, nastawniki, odbieraki prądu, przekaźniki, rozłączniki, styczniki, silniki, wciągniki, wyłączniki, zwalniaki i inne. Ze swojej strony gwarantujemy terminową realizację każdego zlecenia, miłą i profesjonalną obsługę, fachowe doradztwo, a również konkurencyjne ceny. Szczegółowe wiadomości opublikowane są na naszej stronie internetowej.
21.07.2015 godz.: 16:09 wyśw.: 866 ID str.: 6595 Więcej -
Falowniki Omron
Rozruch bowiem silnika napędowego obrabiarki odbywa się z reguły na biegu jałowym, warunki rozruchu są więc na ogół stale te same. Jeśli nawet warunki rozruchu ulegają zmianie na skutek zastosowania zmiennej przekładni mechanicznej powodującej, że zredukowany (na wał silnika) moment bezwładności uruchamianego mechanizmu ma wartość zależną od nastawionego biegu, to zmiany te nie są zbyt duże. Dla pewności regulujemy w takim wypadku przekaźniki czasowe dla najtrudniejszego rozruchu, to znaczy przy najwyższych szybkościach wrzeciona lub stołu. Fakt, że na najniższych szybkościach rozruch będzie trwał równie długo, nie jest w tym wypadku poważną wadą. Regulację przekaźników czasowych przeprowadza się starannie zasadniczo przy prototypie danej obrabiarki stosując w dalszych seriach te same czasy sterowania rozruchu.
Wadą takiego układu może być trudność w otrzymaniu wielokrotnego przekaźnika czasowego, dlatego omówimy poniżej układ z tyloma przekaźnikami czasowymi, z ilu segmentów składa się opornik rozruchowy. Ponieważ czasy odmierzane przy takim rozruchu są krótkie (najwyżej parę sekund), a poza tym mamy do dyspozycji prąd stały, stosuje się tu przeważnie przekaźniki z pierścieniem tłumiącym. W przekaźnikach tych przyciągnięcie zwory następuje, praktycznie biorąc, bezpośrednio po włączeniu cewki przekaźnika do prądu, natomiast opadnięcie zwory następuje z odpowiednią zwłoką czasową w stosunku do momentu przerwania obwodu cewki przekaźnika czasowego.18.09.2015 godz.: 08:42 wyśw.: 1422 ID str.: 7323 Więcej -
Napędy prądu stałego
Sterowanie rozruchu w funkcji czasu
Przy automatyzacji rozruchu funkcji czasu, jako urządzenia odmierzające żądaną zwłokę czasową, stosuje się przekaźniki czasowe.
Do rozruchu napędów elektrycznych ze stosunkowo małą częstością włączeń używa się wahadłowych przekaźników czasowych.
Cewki tych przekaźników są przystosowane do zasilania prądem przemiennym.
Oprócz tego napęd przekaźników można przeprowadzić bezpośrednio od styczników rozruchowych za pomocą cięgła.
Prostota układów sterowania z tymi przekaźnikami uzasadnia ich stosowanie, mimo szeregu wad przekaźnika tego typu (złożoność mechanizmu, mała trwałość).
Przy częstych rozruchach napędu elektrycznego i zwiększonych wymaganiach co do niezawodności urządzeń wprowadza się do układu elektromagnetyczne przekaźniki zwłoczne, przy czym celowe jest stosowanie aparatury prądu stałego, odznaczającej się większą trwałością 107 łączeń) i dużą częstością łączeń 1200 łączeń na godzinę).
W pierwszej chwili w obwodzie wirnika znajdują się wszystkie oporniki rozruchowe i oporniki pracy przeciwprądowej; moment rozwijany przez silnik jest więc niewielki.18.09.2015 godz.: 09:10 wyśw.: 1297 ID str.: 7334 Więcej