Falowniki Danfoss
Każdy, kto zetknął się z zagadnieniem konstrukcji lub eksploatacji obrabiarek, dobrze zdaje sobie sprawę z roli, jaką odegrało i odgrywa zastosowanie do tych maszyn napędu elektrycznego. Bez przesady można powiedzieć, że w dziedzinie obrabiarek silniki elektryczne odegrały nieomal taką samą rolę, jak silniki spalinowe w budowie samochodów. Zastąpiły one całkowicie w ciągu niewielu lat napęd za pośrednictwem wałów pędnych, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i sprawność obsługi, wykorzystanie powierzchni warsztatu oraz polepszając warunki oświetlenia stanowiska roboczego. Zastosowanie napędu elektrycznego przyczyniło się do usprawnienia zautomatyzowania obsługi oraz do zwiększenia wydajności obrabiarek. Zastosowanie indywidualnego napędu umożliwiło również racjonalne ustawianie obrabiarek odpowiednio do przebiegu procesów technologicznych.
Powszechne zastosowanie indywidualnego napędu elektrycznego obrabiarek, uniezależniającego ich ustawienie od siłowni, wałów pędnych itp., pozwoliło także na szerokie stosowanie obrabiarek w małych warsztatach naprawczych i pomocniczych.
W pierwszym okresie rozwoju elektrotechniki stosowano tylko prąd stały, nie pozwalający na łatwe przenoszenie energii elektrycznej na większe odległości. Ograniczało to zakres zastosowania napędów elektrycznych do obrabiarek ustawionych na terenie większych miast lub dużych zakładów przemysłowych posiadających własną elektrownię.
- Aktualizacja - data: 18.09.2015, godz: 08:22
- Ilość wyświetleń: 1115
- ID strony w katalogu: 7317
- Link nie działa? / Spam? - Kliknij
Powiązane tematy
lenze, silniki, falowniki, falownik, falowniki omron, regulacja napędów, styczniki, Softstarty, motovario, przekładnie, reduktory
Kategorie
Zareklamuj stronę www.falownik.biz:
Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:
-
Motoreduktory kątowe
W układzie tym dławiki nasycane mają dodatkowe uzwojenia ZD sprzężone transformatorowo z uzwojeniami roboczymi. Siła elektromotoryczna wzbudzana w uzwojeniach dodatkowych dławika zależy od spadku napięcia na uzwojeniach roboczych, który jest funkcją prądu w uzwojeniach sterujących. Przy zmniejszeniu obciążenia silnika zmniejsza się prąd w uzwojeniu sterującym ZS, a zwiększa spadek napięcia na roboczych uzwojeniach dławika DN i siła elektromotoryczna dodatkowego uzwojenia ZD.
Dodatkowe uzwojenia ZD przez prostownik 1P zasilają prądem stałym dwie fazy stojana, wytwarzając moment hamujący. Zmniejszenie obciążenia silnika prowadzi do wzrostu momentu hamującego aż do wartości niezbędnej do przejścia w stan hamowania z prędkością mniejszą niż synchroniczna przy zmianie kierunku momentu obciążenia.
Dławik DŁ służy do oddzielenia obwodów prądu stałego od przemiennego, w celu ochrony prostownika 1P od przebicia napięciem przemiennym doprowadzonym do stojana.
Regulację prędkości silników indukcyjnych za pomocą dławików nasycanych stosuje się do silników zarówno klatkowych jak i pierścieniowych. Przy tym sposobie regulacji zmniejszenie prędkości uzyskuje się przez zwiększenie strat w obwodzie wirnika.18.09.2015 godz.: 09:55 wyśw.: 1018 ID str.: 7348 Więcej -
Ogrodzenia i bramy Lakate
Jeśli chcecie mieć piękne ogrodzenie warto się zdecydować na propozycje przygotowywane przez nasza firmę. Wykonujemy ogrodzenia aluminiowe i caly czas pracujemy nad naszą ofertą wprowadzają do sprzedaży nowe formy estetyczne i praktyczne dostępnych ogrodzeń. W tym zakresie posiadamy duże doświadczenie i dbamy o to, by produkty, były dopasowane do potrzeb każdego klienta i indywidualnych oczekiwań.
12.07.2017 godz.: 09:22 wyśw.: 377 ID str.: 12304 Więcej -
Www.krysta.com.pl
Firma Krysta z Piaseczna jest dystrybutorem automatyki do bram, a także systemów kontroli dostępu. W ofercie znajdziecie Państwo duży wybór urządzeń z zakresu automatyki, jak również domofony i wideodomofony producentów, takich jak: Beninca, BFT, Came i wielu innych. Bramki obrotowe, bramy wjazdowe, garażowe czy bramy przemysłowe - wszystkie są w zakresie naszego zasięgu. Zarządzamy bogatą wiedzą specjalistyczną, którą łączymy z bogatym doświadczeniem i profesjonalnym podejściem. Zapraszamy!
25.10.2019 godz.: 11:13 wyśw.: 302 ID str.: 17492 Więcej