Falownik Nord
Dążenie do uzyskania szerokiego zakresu zmian prędkości obrotowej silnika indukcyjnego za pomocą stosunkowo prostych środków doprowadziło do opracowania regulacji impulsowej.
Przy tym sposobie regulacji moment obrotowy silnika okresowo się zmienia od wartości większej niż moment oporowy mechanizmu napędzanego, do wartości mniejszej niż moment oporowy np. do zera.
Zmiany te przebiegają tak, że średnia wartość momentu silnika w stanie pracy ustalonej, jest równa momentowi oporowemu mechanizmu napędzanego.
Zmiany momentu silnika wywołują wahania prędkości około jej wartości średniej, która jest stała. Zmiany momentu silnika przeprowadza się przez okresowe włączanie i wyłączanie silnika z sieci lub przez okresowe włączanie oporników do obwodu stojana. Zamiast okresowego przyłączania obwodu stojana można przeprowadzać zwieranie i rozwieranie obwodu wirnika (w silnikach pierścieniowych).
Metodą impulsową zasadniczo można regulować silniki pierścieniowe oraz klatkowe.
- Aktualizacja - data: 18.09.2015, godz: 13:46
- Ilość wyświetleń: 1513
- ID strony w katalogu: 7351
- Link nie działa? / Spam? - Kliknij
Powiązane tematy
falowniki omron, reduktory, falownik, styczniki, lenze, Softstarty, motovario, przekładnie, falowniki, silniki, regulacja napędów
Kategorie
Zareklamuj stronę nord.falownik.info.pl:
Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:
-
Serwis falowników
Niejednokrotnie napęd elektryczny obrabiarki dostarcza jej jedynie energii mechanicznej potrzebnej do wykonywania ruchu roboczego i posuwów. W tym wypadku zmiana prędkości tych ruchów oraz sterowanie pracy obrabiarki odbywa się przy pomocy urządzeń mechanicznych, hydraulicznych itp. Możliwości napędu elektrycznego są jednak znacznie większe. W wielu typach obrabiarek napęd elektryczny spełnia jeszcze — całkowicie lub częściowo, niekiedy również łącznie z urządzeniami mechanicznymi lub hydraulicznymi — funkcję sterowania czynności obrabiarki (uruchamianie i zatrzymywanie ruchów roboczych i pomocniczych oraz zmiany prędkości tych ruchów).
Napęd elektryczny służy poza tym do wykonywania czynności pomocniczych, jak uruchamianie urządzeń zaciskowych, uchwytów i przyrządów, napęd szybkich przesuwów niektórych elementów obrabiarki, napęd urządzeń transportowych w automatach i automatycznych liniach obróbkowych itp. Napęd elektryczny stosowany jest również do uruchamiania pomp hydraulicznych w obrabiarkach wyposażonych w rozrząd hydrauliczny, pomp oliwienia, pomp obiegu cieczy chłodzącej itd. W tych celach stosowane są najczęściej oddzielne silniki elektryczne i tylko w stosunkowo niewielkich obrabiarkach może być celowe wykorzystywanie wspólnego silnika napędu głównego również do wymienionych celów pomocniczych.
Należy wreszcie wspomnieć o niezwykle szerokich możliwościach wykorzystania napędów elektrycznych (niekiedy w połączeniu z urządzeniami hydraulicznymi, pneumatycznymi lub mechanicznymi) do automatyzacji procesów technologicznych.18.09.2015 godz.: 08:27 wyśw.: 1316 ID str.: 7319 Więcej -
Falowniki Hitachi
Wartość sprawności zmienia się również w zależności od silnika. W silnikach tego samego typu sprawność rośnie wraz ze wzrostem mocy znamionowej. Korzystne są dla użytkownika niektóre właściwości silnika elektrycznego, uzyskiwane przez zmniejszenie sprawności. Do takich właściwości należy np. w zwartych silnikach asynchronicznych wielkość momentu pociągowego.
Prędkość obrotowa silnika
Znamionowa prędkość obrotowa silnika ma znaczny wpływ na jego wymiary gabarytowe. Przy tej samej mocy znamionowej silnik ma tym większe wymiary i ciężar, im niższa jest jego znamionowa prędkość obrotowa.
Tabliczka znamionowa
Poniżej podajemy wyciąg z projektu PNE dotyczący tabliczki znamionowej :
Każda maszyna (elektryczna) powinna być zaopatrzona w tabliczkę znamionową umieszczoną tak, aby była dostępna w czasie ruchu maszyny i zawierającą następujące dane:
a) nazwa lub znak wytwórni,
b) numer normy, wg której maszyna jest wykonana,
c) typ lub numer katalogowy,
d) numer fabryczny.18.09.2015 godz.: 08:30 wyśw.: 1331 ID str.: 7320 Więcej -
Www.krysta.com.pl
Firma Krysta z Piaseczna jest dystrybutorem automatyki do bram, a także systemów kontroli dostępu. W ofercie znajdziecie Państwo duży wybór urządzeń z zakresu automatyki, jak również domofony i wideodomofony producentów, takich jak: Beninca, BFT, Came i wielu innych. Bramki obrotowe, bramy wjazdowe, garażowe czy bramy przemysłowe - wszystkie są w zakresie naszego zasięgu. Zarządzamy bogatą wiedzą specjalistyczną, którą łączymy z bogatym doświadczeniem i profesjonalnym podejściem. Zapraszamy!
25.10.2019 godz.: 11:13 wyśw.: 514 ID str.: 17492 Więcej